השכרת מסנג'ר לוויני

השכרת מסנג'ר לוויני חיונית למי שמתכננים טיולים במסלולי אקסטרים ובאתרים המרוחקים מאזורים שבהם מתקיימת תקשורת סלולרית.

המכשיר הלוויני שולח הודעות חירום שמאפשרות לאתר את מיקום המשתמש, גם מהאזורים המבודדים ביותר על פני כדור הארץ. במקרי חירום מופעל המכשיר באופן פשוט לשליחת איתות מצוקה שמאפשר לאתר את המטייל ולשלוח לו עזרה וחילוץ בהתאם למיקומו. למכשירי מסנג'ר לוויני פונקציות נוספות מלבד שליחת איתות מצוקה, כגון שליחת הודעות מובנות, קבלת מידע על תנאי השטח וחיבור למכשירים נוספים. כמו כן, אפשר לשלוח דרישות שלום לאנשי קשר שהוגדרו מראש.

מסנג'ר לוויני הוא מכשיר קומפקטי קל במשקל ונוח לשימוש, שאפשר לשמור תמיד בהישג יד, אם בכיס או בתרמיל. זהו מכשיר עמיד במיוחד, גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים, בגשם ובנפילות. המכשיר פונקציונלי ופשוט אם כי קיימים דגמים עם פונקציות משוכללות. זהו מכשיר שמאפשר ביטחון למטיילים באזורי אקלים קיצוניים ובאזורים מבודדים, מכיוון שבמצבי חירום אפשר להפעיל את לחצן המצוקה.

יתרונו הייחודי של המכשיר הוא הקשר הלוויני שמאפשר לאתר מטיילים באזורים המנותקים לחלוטין מאמצעי תקשורת, בהרים, בים ובאזורים שהגישה אליהם קשה. במקומות אלה המשתמש מבודד לחלוטין מכל אפשרות תקשורת ובמקרים רבים המכשיר הוא האמצעי היחידי להזעקת עזרה. אופן שליחת האיתות הוא קל ונוח ומתבצע באמצעות לחיצה על לחצן מצוקה. הודעת החירום נשלחת ללווין ומשם ישירות למוקד המתאם את הגורמים הנרתמים לסיוע. 

מסנג'ר לוויני כולל תכונות שמועילות למטיילים כגון מידע על מזג האוויר המקומי וסימון מסלולים בשטח. המסנג'ר שומר בזיכרון את מיקומי המסלול שעבר המטייל וכך מסייע ליחידת החירום לאתר את מקומו. מכשירי מסנג'ר לא כוללים צג איך יש דגמים שאפשר לחבר לסמארטפון, מה שמאפשר גם שליחה וקבלת הודעות טקסט ומייל. כמו כן המסנג'ר כולל סוללות שמתאימות לשימוש יום-יומי לתקופה ארוכה ואפשרות לטעינת USB. 

השכרת מסנג'ר לוויני מתאימה למי שמתכננים מסלולי טיולים אקזוטיים או נסיעות לאזורים המנותקים מתקשורת סלולרית. הלווייניים שמקיפים את כדור הארץ מספקים תקשורת רציפה מכל מקום בעולם, גם באזורים שבהם אין אמצעי תקשורת קונבנציונליים. תהליך קצר של שליחת אות מצוקה עם הודעה מובנית מעביר מיידית את האיתות ישירות ללווין וממנו למוקד שמאתר את מיקום המשתמשים ומפעיל את הגורמים המתאימים לחילוץ. אפשרות חירום נוספת היא איתור מרחוק במצבי חירום. במצבים אלה יש להשאיר את המכשיר פועל כדי לאפשר לגורמים המתאימים לאתר את מיקומו. 

דמי השימוש נמוכים יחסית, ורוב חברות הביטוח מכסות את השכרתו במסגרת פוליסות קיימות. עלויות השכרת המכשיר נמוכות יחסית. השכרת המכשיר כוללת דמי שימוש מראש עבור השימוש במכשיר. ברוב המקרים החבילה הסטנדרטית מספיקה למשתמש, עם זה קיימת אפשרות לחריגה בתשלום נוסף.